Presoterapia

Presoterapia

To nic innego jak rodzaj drenażu limfatycznego.
Jestem pewna, że kojarzysz bańkę chińską. To w tym przypadku jest ona „zmechanizowana” i zastąpiona specjalnym aparatem wyposażonym w mankiety (nogawki) i pas na brzuch. Każdy z tych mankietów podzielony jest na komory, najczęściej 4 lub 6 (moje urządzenie ma ich aż 8), które kolejno wypełniane są powietrzem pompowanym przez aparat. I te wypełnione powietrzem komory mankietów wywołują miejscowy ucisk na ciało, dzięki czemu limfa zaczyna się przemieszczać w kierunku węzłów chłonnych gdzie zostanie przefiltrowana Tego rodzaju drenaż mechaniczny umożliwia dokładne oczyszczenie tkanek z zalegających toksyn i usuwa nadmiar wody z organizmu zmniejszając ból, opuchliznę nóg, obrzęki oraz cellulit wodny (pomaga również w przypadku cellulitu włóknistego).

Zalety presoterapii:

 • wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki (przyspiesza proces odchudzania poprzez szybsze usuwanie produktów rozpadu tkanki tłuszczowej)
 • najskuteczniejsza metoda terapii antycellulitowej
 • pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny czyli UJĘDRNIANIE
 • poprawia jakości skóry (natlenienie, odżywienie)
 • modelowanie sylwetki (wspomaga walkę z otyłością/nadwagą)
 • zmniejszenie obwodu nóg i brzucha
 • głębokie oczyszczenie organizmu=detoksykacja (zamiast głodówki)
 • zapobiega zatrzymaniu wody w organizmie (idealne dla osób cierpiących na zespół ciężkich nóg oraz walczących z obrzękami)
 • pomaga zapobiec tak groźnemu schorzeniu jak zakrzepica żył głębokich (polecana szczególnie dla osób, które wykonują prace siedzącą bądź stojącą a nogi narażone są na problemy naczyniowe.)

 

Jest doskonałym uzupełnieniem WSZYSTKICH zabiegów ODCHUDZAJĄCYCH i ANTYCELLULITOWYCH, które zawsze powinny odbywać się w połączeniu z presoterapią (drenażem limfatycznym).
A przy okazji jest to bardzo przyjemny i odstresowujący zabieg, który idealnie łączy się z bandażami Arosha bądź jest świetnym dodatkiem w trakcie stylizacji rzęs. Pełnia szczęścia gwarantowana.

Jak to się wszystko odbywa?

W bardzo przyjemny sposób. Twoje nogi umieszczone zostaną w specjalnych mankietach za pomocą których będą masowane. Każdy mankiet składa się z komór, które po kolei będą napełniać się powietrzem. Wypełnione komory wywołują ucisk na ciało, dzięki czemu chłonka/limfa zaczyna się przesuwać w kierunku węzłów chłonnych.
Tuż po zabiegu będziesz miała uczucie lekkich i szczuplejszych nóg oraz bardziej płaski brzucha (zainstaluję Ci również pas.). Limfa odpłynie z miejsc opuchniętych w kierunku węzłów chłonnych, gdzie będzie przefiltrowana i przekazana dalej do obiegu w ciele.

Zbieg presoterapii możemy wykonać np. przy okazji stylizacji rzęs.
Można umówić się też na samą presoterapię (czas trwania to 30min).

Przygotowanie do presoterapii:

 • Zwiększ ilość wypijanych płynów.
 • Zadbaj o urozmaicony jadłospis (więcej warzyw i produktów pełnoziarnistych).
 • Zabierz ze sobą bawełniane, oddychające legginsy (lub legginsy Arosha), koszulkę i bezuciskowe skarpetki.
Siesta Beauty Presoterapia
Siesta Beauty Presoterapia
Siesta Beauty Presoterapia